Italijanska agencija za zaštitu konkurencije (Autorità Garante della Concorrenza e del Mercato, AGCM) pokrenula je formalnu istragu protiv niskotarifne avio-kompanije EasyJet.
Tvrdnja je da je avio-kompanija možda koristila obmanjujuće cene za opcije prtljaga na svojoj web stranici i aplikaciji. Prema navodima agencije, EasyJet je navodno unapred odabrao paket koji uključuje predati prtljag i sportsku opremu za oba smera povratnog leta.
Prikazana je samo prosečna ukupna cena, čak i ako su putnici želeli rezervirsati prtljag samo za jednu deonicu putovanja.
Svako ko je želio promeniti svoj izbor morao je prekinuti proces rezervacije i ručno prilagoditi postavke. Prema nadležnim organima, to je moglo sprečiti potrošače da transparentno poređenjuju cene i donose informisane odluke.
27.05.2026.


