Francuska nacionalna avio-kompanija dobila je prvi od ukupno 60 naručenih Airbus-a A220. Regionalni avion sa registracionom oznakom F-HZUA obavio je u utorak direktan transatlantski let između fabrike Mirabel u Kanadi i glavne baze Air France-a aerodroma Pariz Charles de Gaulle. Prvi Airbus A220 u floti Air France-a je dobio ime po mestu Le Bourget gde se tradicionalno održava francuski vazduhoplovni sajam.
Discover the most spacious cabin in its category, with large panoramic windows providing natural light throughout the trip. #AirFranceA220 pic.twitter.com/qltrCX5Nme
— Air France Newsroom (@AFnewsroom) September 29, 2021
Iz kompanije poručuju da će se nova letelica naći na linijama između Pariza i gradova kao što su Barselona, Berlin, Madrid, Milano i Venecija. Nakon isporuka većih količina aviona, Air France će uposliti A220 i na rutama ka Bolonji, Kopenhagenu, Lisabonu i Rimu. Novi Airbusi A220 će zameniti već zastarele modele kao što su A318 i A319 koji saobraćaju na kratkim linijama u mreži francuskog prevoznika.
Foto: Air France
29.09.2021.

